Yemek Hizmetleri

Yemek Hizmetleri

Okulumuzun tüm kademeleri için yemek ihtiyaçları okulumuzda karşılanmaktadır. Sınıf düzeylerine göre farklı planlanan sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olarak 3 öğün yemek hizmeti okulumuzda bulunmaktadır.

Menülerimiz, öğrencilerimizin içinde bulundukları gelişme çağları göz önünde tutularak sağlıklı ve dengeli beslenme kuralları gereğince diyetisyen tarafından oluşturulmakta ve okul yönetimi tarafından onaylanmaktadır. Okul mutfağı, gerekli ekipman ve personelin hijyeni düzenli olarak okul yönetimimiz tarafından denetlenmektedir.

Aylık yemek menümüz, şubelerimizin web sayfamız aracılığıyla velilerimizle paylaşılmaktadır.

Daha kaliteli bir yaşam ve öğrenme ortamı oluşturmak için yemek hizmetlerini çok önemsemekteyiz. Mutfağımızda kullanılan tüm ürünler önemli markaların, kaliteli ve sağlıklı ürünleridir.

Öğrencilerimizin sağlıklı ve organik beslenmeleri için lezzetlendirici katkı maddelerini kullanmamakta ve sağlıklı pişirme yöntemleri ile hazırlanan yemekleri tercih etmekteyiz.

Gıda uzmanlarımızın ve diyetisyenlerimizin kontrolünde okulumuzda hazırlanan menülerimizde, mevsimine göre sebze ve meyvelerin yanı sıra, et süt ürünlerini de çeşitlendirerek öğrencilerimize sunmaktayız.

Yemek hizmetleri biriminde, tüm öğrencilerimize uygun yemekhane, büyük mutfak ve besin saklama alanları ile birlikte yer almaktadır.

Mutfakta görevli personelin, sağlık kontrolleri düzenli olarak yapılmaktadır. Yemeklerin tamamı okulumuzun mutfağında hijyenik bir ortamda hazırlanmakta ve günlük yemek numuneleri olası bir ihtiyaca karşı steril kaplarda 48 saat süre ile saklanmaktadır.

Yemek süresince gıda teknikerimiz, sınıf öğretmenlerimiz, mutfak personelimiz çocuklara yardımcı olmaktadır.